środa, 5 października 2011

Buongiorno Italia- MILANO

Nasza wiecznie przekładana wyprawa do Milano w końcu doszła do skutku. Pełne zapału i pozytywnej energii ruszyłyśmy w stronę miasta mody (czego nie zauważyłam).

Pierwszy przystanek COMO. Tutaj dzięki pomocy naszych poprzednich hostów znajdujemy nocleg dokładnie w tym samym pokoju co podczas majowej wyprawy. Spędzamy rewelacyjną noc (bez podtekstów) pełną śmiechu i wygłupów w towarzystwie tureckiego młodzieńca. Podstawy języka tureckiego opanowane!

Prawie z samego rana (po 11;)) wsiadamy do pociągu zmierzającego w stronę Mediolanu. Jesteśmy niewyspane i zaskoczone tak wysoką temperaturą. Dworzec okazuje się dla nas labiryntem na końcu którego tkwi szukana przez nas przechowalnia bagażów. Ruszamy na miasto. Asfalt zdaje się roztapiać pod naszymi nogami, ale dzielnie maszerujemy. W nieznane, bo nie posiadamy ani mapy, ani inny wskazówek gdzie iść. W końcu pytamy o drogę i decydujemy się na wzięcie tramwaju.


Docieramy do jednego z miejsc, które koniecznie musimy odwiedzić : P. della Scala, gdzie podziwiamy budynek jednej z najsłynniejszych oper na świecie. Wnętrza zostawiamy sobie na kolejne dni.

Tuż obok znajduje się Galeria Wiktora Emanuela, która to niewątpliwie stanie się jednym z moich ulubionych miejsc w Milano. Eleganckie wnętrza pełne ekskluzywnych sklepów (jest i Mc'donalnd) i turystów.


 


Galeria ulokowała się w fantastycznym miejscu. Niecałe 50 metrów od miejsca numer jeden w Milano: Duomo. Katedra robi piorunujące wrażenie. Nie wiem czy jakakolwiek sakralna budowla wzbudziła we mnie równie wielki zachwyt. Z tego też powodu przez kolejne 3 dni zaglądamy do niej codziennie. 

Do teraz nie mogę zrozumieć jakim cudem ktoś mógł zbudować tak fantastyczną Duomo. Czy gdyby podarować artystą odpowiednią sumę potrafiliby stworzyć dziś coś podobnego?

C.d.n.
D.

4 komentarze:

 1. Od czego wzięła się nazwa 'Duomo'? Z tego , co pamiętam, ta katedra nazywa się Santa Maria.

  czekam na więcej! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Duomo to ogólna nazwa stosowana do opisywania katedry lub też największego kościoła w danym mieście. Tak, Duomo w Milano nosi nazwę Santa Maria :) masz dobrą pamięć!

  Więcej się pojawi na pewno, ale jak zwykle nie wyrabiam bądź też dopada mnie lenistwo.
  Czekam na Twoje relacje i na spotkanie. Obiecaj mi że w listopadzie w końcu się spotkamy- Ty, Karo i ja ;)

  Buziaki i wracaj do zdrowia!

  OdpowiedzUsuń
 3. Niektóre zdjęcia robią wrażenie

  OdpowiedzUsuń