poniedziałek, 14 listopada 2011

Przerywnik

Żeby nie było monotematycznie, bądź też, by nikt nie oskarżył mnie o zanik uczuć w stosunku do Szwajcarii, powrócę dziś na chwilę do mego ukochanego miasta.

Sobotnia aura sprzyjała spacerom. Odkryłyśmy dwa nowe parki idealne do rozmów i kontemplacji.
A miłość pogłębiła się jeszcze bardziej...A mnie, od czasu powrotu z Polski, na nowo ogarnęła mania samolotowo- lotniskowa. Minimum raz w tygodniu udaję się na lotnisko, by podziwiać start i lądowania moich przyjaciół, a przy okazji wpatrywać się w ośnieżone szczyty Alp lub w rozmawiających w kokpicie pilotów, którzy nie są świadomi, że ktoś wykorzystuje lornetkę, by przyjrzeć im się z bliska. mój ulubieniec...

 
...startuje


Polowanie na Airbusa A380-800 trwa. W końcu trzeba dawkować sobie przyjemności. I emocje.
Ale już niedługo.

12 komentarzy:

 1. Moja tęsknota przejawia się w klikaniu w kamery on-line w miejscach do których tęsknię. Ty "łapiesz" samoloty, też tak można.
  Z dzieckiem - 26 letnim kursujmy w poniedziałek na lotnisko, w piątek z, ale nie pomyślałam o zdjęciach. Na Okęciu jest chyba taka specjalna platforma dla polujących na okazy.
  Podziwiam zdjęcia. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. zdjęcia samolotów na tle chmur są po prostu świetne ! Lataj częściej ! :)
  Jesienną Szwajcarię też lubię, więc taki przerywnik witam z uśmiechem. U mnie też przerywnik. Słodki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam, że Airbusa A380-800 możesz dorwać jedynie w Tokio, Nowym Yorku, Montrealu. W Zurychu raczej nie.... ale pewna jednak nie jestem.

  Gdzie są te fantastyczne parki? Jak tam pięknie!
  Cudowne zdjęcia, gratulacje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mażena- mnie samoloty kojarzą się z wolnością. I tak jak napisałaś często jeżdżę na lotnisko właśnie gdy tęsknię. Na Okęciu jest platforma, ale obecność szyby mnie ogranicza. Na szczęście w Zurichu jest specjalny odkryty taras obok którego startują największe samoloty.

  Meg- dziękuję bardzo :) Niebo dopisało.

  Justyna- parki są niedaleko Enge. Jeden jest 3 minuty od jeziora (tramwaj numer 7), a drugi na wzgórzu. Przepięknie tam!

  A Airbus A380 lata na trasie Zurich- Singapur :) Od marca zeszłego roku. Codziennie! :) także już szykuję się na kolejną wyprawę.
  Dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Które wzgórze w Zurychu masz na myśli?
  Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 6. http://www.stadt-zuerich.ch/ted/de/index/gsz/natur-_und_erlebnisraeume/park-_und_gruenanlagen.html

  Tu jest lista Zurychowych parków. Który możesz mi polecić? Zamierzam pofotografować trochę na weekendzie...:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 8. Hmm kochana dobre pytanie, koleżanka mnie tam zabrała. Z mapy wynika, że ten park to Belvoirpark. Drugi to Rieterpark, ogromny kompleks i widok na Alpy i jezioro. Ale wydaje mi się, że każdy park w Zh ma to coś także gdziekolwiek byś nie szła będzie pięknie :D Te dwa są naprawdę wspaniałe!

  OdpowiedzUsuń
 9. Rozklad lotow do reki i upolujesz w koncu tego A380 :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Spokojna głowa, czekam tylko na bezchmurne niebo żeby móc dłużej rozkoszować się jego widokiem. A że w Zh codziennie rano jest mgła trudno znaleźć mi odpowiedni dzień. Ale dam radę! Codziennie lata także co się odwlecze... (chyba) ;)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń